ß
Liuba Monalisa s-a stins din viață joi, 30 ianuarie. Femeia de afaceri din Republica Moldova a murit în timpul unei intervenții estetice. Ce a apărut acum pe pagina magazinului pe care îl deținea?
Gallery
Liuba Monalisa a murit în timpul unei proceduri de înfrumusețare. Inima femei de 35 de ani a cedat în timpul procedurii.
Tragedia care s-a produs într-un salon de înfrumusețare din Republica Moldova a șocat lumea întreagă. Moartea afaceristei de 35 de ani s-a mediatizat și internațional.
În urma administrării anesteziei, femeia nu s-a mai trezit. Se pare că Liuba a suferit un stop cardio-respirator. Chiar dacă medicul a oprit imediat intervenția, aceasta a intrat în șoc anafilactic.
Surse din anchetă spun că moartea Liubei Monalisei a survenit în urma emboliei pulmonare, adică o complicație care apare în momentul în care grăsimea injectată pătrunde în vasele de sânge și ajunge la plămâni, blocând astfel circulația.
Citește și:
Liuba Monalisa a fost înmormântată duminică, 2 februarie.
Acum, toată lumea se întreabă ce se va întâmpla cu magazinul pe care afacerista din Chișinău îl deținea. Pe pagina de Instagram a magazinului a fost publicat un mesaj, prin care clienții sunt anunțați că activitatea magazinului a fost reluată.
„Dragi clienți! Ne cerem scuze pentru răspunsurile întârziate la mesajele dvs. Datorită cererii mari, facem tot posibilul să răspundem cât mai rapid. Vă mulțumim pentru răbdare și încredere!”, este mesajul postat pe pagina de Instagram a magazinului MONA LISA.
Citește și:
Sursă foto: Instagram, Facebook