• PRO TV
  • EURO 2024! Miercuri, 26 iunie, de la ora 19:00, în direct la PRO TV și VOYO, România - Slovacia, meciul care ne poate duce în Optimi!

Prima etapă a EURO 2024 se apropie de final, însă milioane de inimi vor bate diseară la unison pentru Generația de suflet a echipei României! Naționala condusă de Edi Iordănescu dă testul final, cu Slovacia și speranțele sunt mai mari ca niciodată! Astăzi, în direct la PRO TV, PRO ARENA și pe VOYO, se dau ultimele confruntări din grupe!

Ieri, seara a început la ora 19:00 cu meciurile din grupa D! Franța a fost față în față cu Polonia și, la fluierul final, tabela a arătat un surprinzător 1 – 1. Mbappe a deschis scorul în minutul 56 din penalty, însă Lewandowski a egalat în minutul 79, tot prin lovitură de la 11 metri. În același timp, s-a jucat și Olanda – Austria, iar cele două naționale au oferit un spectacol pe teren. Malen a marcat în propria poartă în minutul 6, iar Austria a preluat conducerea. După pauză, Gakpo a reușit să egaleze în minutul 47, însă Schmid i-a dus pe austrieci în avantaj, cu 2-1, în minutul 59. Depay a egalat în minutul 75, însă lovitura finală a aparținut Austriei în minutul 80, prin Sabitzer. În urma acestor rezultate, spre surpriza tuturor, Austria a câștigat grupa cu 6 puncte, urmată fiind de Franța cu 5 puncte, Olanda cu 4 puncte și Polonia cu un singur punct.
De la ora 22:00, atenția s-a mutat asupra grupei C! Acolo cele două meciuri, Anglia – Slovenia și Danemarca – Serbia au avut un rezultat identic: 0 – 0! Cele două remize fără gol au conturat și forma finală a clasamentului din grupă. Anglia merge mai departe cu 5 puncte, urmată fiind de Danemarca cu 3 puncte, Slovenia, tot cu 3 puncte și Serbia cu 2 puncte.
Confruntarea spectaculoasă dintre Olanda și Austria a fost lider absolut de audiență, la PRO TV, în intervalul orar 19:00 – 20:55. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 5.8 puncte de rating și 26.7% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 4.0 puncte de audiență și 18.4% share. De-a lungul difuzării, aproape 1.1 milioane de români s-au bucurat de spectacol, iar în minutul de aur, la ora 20:54, aproape 1.6 milioane de telespectatori erau cu ochii pe PRO TV.

Întâlnirea dintre Franța și Polonia, difuzată în același timp cu meciul de la PRO TV, a fost adusă telespectatorilor la PRO ARENA, în intervalul orar 19:00 – 20:55! Meciul a înregistrat, în rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, 1 punct de rating și 4.8 cotă de piață.
În intervalul orar 22:01 – 23:51, meciul dintre Anglia și Slovenia a fost lider absolut de audiență, la PRO TV. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 8.6 puncte de rating și 31.6% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 3.5 puncte de audiență și 12.8% share. De-a lungul difuzării, peste 1.4 milioane de români s-au bucurat de spectacol, iar în minutul de aur, la ora 22:37, peste 1.6 milioane de telespectatori erau cu ochii pe PRO TV.

Partida dintre Danemarca și Serbia, difuzată în același timp cu meciul de la PRO TV, a fost adusă telespectatorilor la PRO ARENA, în intervalul orar 22:01 – 23:53! Meciul a înregistrat, în rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, 1.9 puncte de rating și 6.9 cotă de piață.

O nouă seară, un nou Studio UEFA EURO 2024, de la miezul nopții! Costin Ștucan, Cătălin Oprișan și invitații serii au dezbătut aspectele importante de peste zi și au prefațat meciul Naționalei!

Studioul EURO a fost lider absolut de audiență în intervalul 23:56 – 01:00. În rândul publicului național, cu vârsta cuprinsă între 21 și 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 3.9 puncte de rating și 24.9% cotă de piață, față de locul 2 care avea doar 1.7 puncte de audiență și 11.1% share.

Hai, România! E vremea calificării în Optimi!

Ziua mult așteptată este aici! De la ora 19:00, în direct la PRO TV, România întâlnește Slovacia în meciul care ne poate duce în Optimi! În același timp, la PRO ARENA, Ucraina se va confrunta cu Belgia. După cele două jocuri, vom afla clasamentul final al grupei E! Seara va continua, de la ora 22:00, când, la PRO TV, Georgia va da piept cu Portugalia, iar în același timp, la PRO ARENA, Turcia și Cehia vor juca ultimul meci din grupa F. Toate meciurile vor fi disponibile, în direct, pe VOYO!

Nu ratați EURO 2024, la PRO TV, PRO ARENA și pe VOYO!