• PRO TV transmite luni, 14 octombrie, meciul contra Irlandei de Nord

PRO TV transmite luni, 14 octombrie, meciul contra Irlandei de Nord

Este o săptămână plină în fotbalul românesc: Echipa Națională a României și tineretul lui Rădoi au confruntări decisive pentru calificare! Dacă joi seară a început cu o victorie împotriva Ucrainei, tineretul trebuie să continue pe aceeași linie și în meciul transmis de PRO TV luni, 14 octombrie, de la 20:30, contra Irlandei de Nord!

În același timp, Naționala mare este și ea sub presiune: sâmbătă seară urmează un meci important, cu Feroe, în drumul către EURO 2020!

PRO TV a condus topul audiențelor joi seară, cu meciul dintre România și Ucraina, pe toate segmentele de public: comercial, urban și național! La nivelul publicului comercial, cu vârsta cuprinsă între 18 și 49 de ani, PRO TV a obținut 9.3 puncte de rating și 28.5% share, spre deosebire de televiziunea de pe locul secund, care a înregistrat 5.2 puncte de rating și 16.0% share. La nivel național, peste 1.8 milioane de români au făcut galerie în fiecare minut echipei naționale din fața televizoarelor, iar în minutul de aur de la 20:51, peste 2.2 milioane de români urmăreau PRO TV.

Puștii lui Rădoi s-au răzbunat pe Ucraina aseară, în direct la PRO TV. În urmă cu un an, Ucraina ne-a oprit din drumul spre EURO U19 chiar în ultimul minut al prelungirilor. După ce, în vară, România a uimit Europa și a obținut o performanță istorică pentru fotbalul românesc – semifinala de la Campionatul European din Italia - Pașcanu, Băluță, Drăguș, Man și Moruțan vor o performanță similară în 2021.

Luni, 14 octombrie, de la 20:30, România sub 21 dă piept cu Irlanda de Nord, în direct la PRO TV.

După 19 ani, în direct la PRO TV, Hagi poartă din nou numărul 10 pe tricou! Sâmbătă seara, echipa națională întâlnește Feroe!

Drumul Naționalei spre EURO 2020 continuă la PRO TV! Pentru a se menține în luptă, România are un obiectiv clar în următoarele două meciuri: 6 puncte cu Feroe și Norvegia.

Sâmbătă, de la ora 19:00, în direct la PRO TV, naționala României întâlnește cea mai slabă echipă din grupă, Insulele Feroe. Până acum, Feroe nu a obținut niciun punct în 6 meciuri jucate, iar în tur, la Cluj, România i-a învins fără emoții, 4 - 1. Cu Feroe avem 7 victorii din 7 meciuri jucate, iar de fiecare dată când i-am bătut ne-am calificat la turneele finale, ultima dată la EURO 2016. În cursa pentru locul 2, România se va lupta acasă cu Norvegia și Suedia.

Mesajul meu este următorul: să tratăm cu mare atenţie acest meci, pentru că este cel mai important. Naţionala nu s-a simţit niciodată bine pe teren sintetic, dar ne-am luat toate măsurile pentru a fi pregătiţi. În Feroe le voi cere să câştige la un gol diferenţă, nu la scor mare.” a declarat Cosmin Contra, selecționerul României.

Toată România vede România! Bucurați-vă de fotbal!