• PRO TV
  • Gloria Bistrita 0 - 2 Dinamo si Steaua 0 - 0 FC Brasov!

Gloria Bistrita 0 - 2 Dinamo si Steaua 0 - 0 FC Brasov!

<span style="color: rgb(255, 0, 0);">Gloria Bistrita 0 - 2 Dinamo <span style="color: rgb(0, 0, 0);">si </span>Steaua 0 - 0 FC Brasov! </span>

Dupa Gloria Bistrita 0 - 2 Dinamo, in a doua semifinala Cupa Romaniei Timisoreana, Steaua - FC Brasov, nu s-a marcat niciun gol, ceea ce i-a scos din sarite pe suporterii din Ghencea.

Echipele de start
Steaua

Stanca - Bonfim, Martinovici, Geraldo, Brandan - Nicolita, Ricardo, Radut, Tanase - Surdu, Maicon
Rezerve: Tatarusanu, Emeghara, Onofras, Bilasco, Galamaz, Bicfalvi, Marinescu

Brasov
Kajcsa - I. Voicu, Ad. Rusu, Oros, Majernik  - Viveiros, Ilyes, Toloza, M. Cristescu, Cr. Ionescu - Chipciu
Rezerve: Haisan, Distefano, Williams, Hadnagy, Nastasie, Martinovici, Fl. Stanga

- Radut a ratat prima ocazie a meciului, dupa ce in minutul 2 a sutat de la 20 de metri peste poarta. In primele 20 de minute, doar el a sutat pe poarta, insa a ratat si adoua oara.

Fara Cupa din 2005, Dinamo vrea sa-si asigure prezenta in Europa League si a treacut de Bistrita. Gloria 0 - 2 Dinamo, primul gol marcat de Danciulescu, al doilea gol inscris de Alexe.

Intra pe www.sport.ro si vezi golurile lui Danciulescu si Alexe din meciul Gloria Bistrita 0 - 2 Dinamo!

Steaua nu a mai castigat Cupa de 12 ani si vrea neaparat sa spele rusinea din Ghencea, cand a pierdut in campionat in fata Brasovului.

Ultimele 3 editii ale Cupei Romaniei au fost castigate de actuala campioana a Romaniei, CFR Cluj.