• Steaua a pierdut primul meci impotriva celor de la Manchester City. Returul este miercuri, in direct, la Pro TV!

Cel mai greu meci al Stelei din istoria recenta s-a incheiat fara viitoare sanse de calificare in grupele UEFA Champions League.

Echipa lui Reghecampf a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 5-0. Returul este miercurea viitoare, in direct la Pro TV!

Meciul, transmis LIVE de Pro TV, a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de aproape 2.6 milioane de telespectatori, la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare, intre 21:45 - 23:33. in minutul de maxima audienta, de la 22:20, peste 3.3 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Steaua si Manchester City.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 16.6 puncte de rating si o cota de piata de 48.2%, urmatorul post clasat inregistrand 3.2 puncte de rating si 9.2% cota de piata.

Prima ocazie a meciului a apartinut Stelei. in primele minute ale meciului, Stanciu i-a furat balonul din picioare lui Fernandinho, sutand periculos, fara a concretiza faza cu un gol. in minutul 7, Muniru faulteaza in careu, arbitrul acordand prima lovitura de pedeapsa pentru Manchester City. Penalty-ul executat de Aguero a fost aparat de Nita. in minutul 21, acelasi Aguero a executat un al doilea penalty, ratand si de aceasta data! Marcatorii meciului au fost David Silva (13’), Aguero (41’, 78’, 89’) si Nolito (49’).

Miercuri, 24 august, Pro TV transmite LIVE returul dintre Steaua si Manchester City!