• Retur onorabil pentru echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf. Steaua isi afla vineri adversarele din UEFA Europa League!

Steaua a jucat aseara returul cu echipa antrenata de Guardiola. Meciul, transmis LIVE de Pro TV, s-a incheiat cu scorul de 1-0 in favoarea echipei gazda.

Meciul Manchester City - Steaua a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de aproape 2 milioane de telespectatori, la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare. In minutul de maxima audienta, de la 21:58, peste 2.3 milioane de telespectatori urmareau meciul din UEFA Champions League.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 12.1 puncte de rating si o cota de piata de 36.9%, urmatorul post clasat inregistrand 3.8 puncte de rating si 11.7% cota de piata.

Meciul a debutat cu o premiera pentru Manchester City. 6 jucatori au prins pentru prima oara de la venirea lui Pep Guardiola, primul 11: Hart, Maffeo, Fernando, Toure, Delph si Iheanacho. Meciul, destul de echilibrat, s-a terminat cu scorul de 1-0, golul fiind inscris in minutul 54. Navas a centrat impecabil in fata portii, iar Delph a inscris cu o lovitura de cap.

Steaua va juca in grupele UEFA Europa League!

Tragerea la sorti pentru grupele UEFA Europa League va avea loc vineri, de la ora 14:00, in direct la Sport.ro si pe www.sport.ro. Echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf se afla in urna a doua valorica si poate da in grupe de rivala din oras a lui Guardiola: Manchester United!