• Meciul zilei dintre Portugalia si Islanda a fost urmarit de milioane de telespectatori!

Meciul de 10 difuzat aseara de Pro TV a oferit o surpriza pentru fanii UEFA EURO 2016™! Meciul dintre Portugalia si Islanda a reprezentat o premiera pentru cea de a doua echipa, aceasta reusind sa castige primul punct din istorie la un turneu final!

Meciul a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de aproape 2 milioane de telespectatori la nivel national pe intreg intervalul de difuzare, intre 22:01 - 23:51. In minutul de maxima audienta, de la 22:44, aproape 2.4 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Portugalia si Islanda.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 14 puncte de rating si o cota de piata de 38.4%, urmatorul post clasat inregistrand 4.7 puncte de rating si 13% cota de piata.

Grupa F a oferit ieri doua mari surprize! Dupa ce Austria a fost invinsa de Ungaria, Portugalia si Islanda au remizat, scor 1-1. Suporterii islandezi au asistat in numar mare la meciul de la Saint-Etienne, unde Nani a marcat primul gol in poarta islandezilor. Portughezul a marcat la coltul scurt, dupa o centrare primita de la Gomes in minutul 31!

In a doua repriza, echipa lui Ronaldo a continuat atacul. Totusi, Bjarnson a reusit egalarea in minutul 51, contrar cursului meciului. Acesta a scapat marcajului facut de Vieirinhha si a reusit sa inscrie golul egalizator cu un vole din 7 metri.

Diseara, de la ora 19:00, toata Romania vede Romania! Tricolorii intalnesc selectionata Elvetiei in al doilea meci al Romaniei in grupa A de la UEFA EURO 2016™!

Aplicatia Stirile Pro TV aduce cele mai noi informatii de la UEFA EURO 2016™, in timp real, direct pe telefonul mobil. Scorurile, statisticile si chiar previziunile pentru meciurile de la Campionatul European de Fotbal sunt actualizate in fiecare secunda in sectiunea EuroScor. In categoria dedicata exclusiv UEFA EURO 2016™ se gasesc cele mai noi informatii de la corespodentii Pro TV din Franta. Aplicatia este disponibila atat pentru dispozitivele cu sistem Android, cat si pentru iPhone.

Toata Romania vede Romania! Bucurati-va de fotbal!