• PRO TV
  • Ai patit asta de multe ori, dar nu stiai ca se poate remedia atat de usor! Cum poti sa repari rapid un fermoar stricat

Ai patit asta de multe ori, dar nu stiai ca se poate remedia atat de usor! Cum poti sa repari rapid un fermoar stricat

Fermoarele sunt o inventie fantastica. Iar asta le face sa fie peste tot. Aproape toate piesele vestimentare au fermoar, datorita utilitatii lui si usurintei in utilizare. Insa tuturor ni s-a intamplat ca acestea sa se blocheze.

Fie ca esti pe punctul de a pleca la o petrecere in rochia ta superba sau ca deja ai intarziat la birou iar  fermoarul pantalonilor pe care i-ai ales pur si simplu nu vrea sa mai functioneze, momentele in care se intampla asta dau batai mari de cap.

Exista o metoda extrem de simpla de a debloca fermoarul care pare sa se fi stricat. Iar asta fara sa renunti la hainele preferate.

Tot ce trebuie sa faci este sa pui la loc partea culisanta a fermoarului, pe cele doua parti. Trage fermoarul pana in partea de jos, scoate-l de pe dintii uneia dintre parti si apoi taie unul dintre dinti cu o foarfeca. Ai grija sa nu tai un dinte de pe partea pe care sta mecanismul culisant.

Cei de la Littlethings.com ne arata cat de usor poti face asta, folosindu-te doar de o foarfeca:

Gallery

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Articole știri

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni